E-MOBILITA

Elektromobilita je téma, které dnes hýbe světem. Někteří lidé bijí na poplach a „zachraňují“ klasická benzínová auta. Automobilky se snaží „urvat“ něco pro sebe z koláče potenciálních elektro-zákazníků. Politici se předhánějí ve slibech a proklamacích o tom jak změní svět.

My rádi jezdíme v autech (ale i na motorkách) a to nejrůznějších typů, velikostí, motorizací i ročníků výroby. Rádi cestujeme, užíváme si svobodu pohybu a víme, že každá cesta má jiný cíl i smysl a ten se může zásadně lilšit i podle toho, jaký se na začátku zvolí dopravní prostředek.

Již několik let máme vlastní zkušenost s elektromobilem. Najezdili jsme v desítky tisíc kilometrů v různých typech elektroaut a různých délek cest. Za tu dobu jsme zažili spoustu příhod s nabíjením elektromobilů, ale i s jejich provozem. Taky se nám nevyhnuly zkušenosti se servisem a opravami elektroaut.elektromobily elektroautaProtože si myslíme, že elektromobilita je jako téma opředena spoustou domněnek, polopravd a mnoho potenciálních uživatelů elektromobilů se nejvíc „bojí neznáma“. Přicházíme s naším novým projektem Elektroauta Brno!

Cílem je bezplatně poskytnout veškeré naše praktické zkušenosti s elektroauty. Pomoci s uvědoměním si, o čem elektromobilita je a kdy, kde a jak dává největší smysl. Poradit s výběrem vhodného elektromobilu, jak s ohledem na užití, tak ale také s ohledem na technická řešení samotného elektroauta, jeho údržbu i životnost. A pomoci překonat strach či nedůvěru zapůjčením elektromobilu.

Umožnit tak opravdovým zájemncům o elektromobil osahat si všeho v praxi, vyzkoušet si radosti i starosti elektroaut a to ideálně po delší dobu, než jen krátkou předváděcí jízdu u dealera. Až třeba nakonec i pomoci s nákupem elektroauta a opět pomocí komplexně včetne definice účelu elektromobilu a také detalů, na které je potřeba si dávat pozor atd. Nám se zejména pro městský provoz osvědčila malá elektroauta, která sice nemají závratný dojezd, ale na druhou stranu jim nízká hmotnost umožňuje maximální efektivitu a poměr váha/výkon dává takovému elektroautu velmi zajímavé jízdní vlastnosti.

Malý elektromobil (jako Fiat 500e nebo Chevrolet Bolt EV) může ve městě perfektně fungovat, jejich provoz dává velký ekonomický smysl a celé to nemusí stát „majlant“!

Ale o tom všem si můžeme popovídat osobně … pokud Vás to zaujalo, podívejte se na náš web https://elektro-auta-brno.cz/